Menu

amatorskie zdjecia

na tym blogu chce rozmawiać o wszystkim co związane z fotografia

Lasówka szkarłatna

szpiegfotografi

American Redstart

IMG_9353

Rozmiar i kształt

Średnio włosacz o stosunkowo dużym, płaskim brzuchu  i dość długim, wyrazistym ogonie. W locie ma głęboką klatkę piersiową, szczupły brzuch i długi, nieco ogonowy ogon.

Wzorzec Koloru

Dorośli samcy  amerykańscy Redstart są przeważnie czarni z jasnymi pomarańczowymi łatami po bokach, skrzydłach i ogonie.Brzuch jest biały. samie i  niedojrzałe samce zastępują pomarańczowo żółty lub żółty pomarańczowy. Mają szarą głowę i podbródek, z oliwnymi grzbietami i skrzydłami oraz ciemno szary ogon.

 1. Opis gniazda
 2. Samica buduje gniazdo przez siebie w około 3-7 dni. Gniazdo to ściśle tkana filiżanka małych włókien, takich jak paski kory brzozowej, trawa, włosy z nasion mleka, włosy zwierzęce, pióra, korzonki, liście, porosty, gałęzie, mchy, igły sosnowe i papier do gniazda osy. Gniazdo ma średnicę 2-3 cale i szerokość 2-3 cali na zewnątrz, z wewnętrznym kubkiem około 2 cali i 1,5 cali.

IMG_93431

Długość ciała 11–13,5 cm. Wierzch ciała, gardło oraz pierś czarne; dół brzucha biały. Na skrzydłach i bokach ogona widoczne szerokie, pomarańczowe plamy. Boki ciała pomarańczowe. Głowa samicy szarobrązowa, tułów oliwkowoszary, spód ciała brudnobiały, boki ma żółte. Plamy na skrzydłach i ogonie są żółte. Jednoroczny samiec wygląda jak samica, z wyjątkiem czarnych plam i pomarańczowego nalotu na żółtych partiach upierzenia.

 IMG_93301

powyższe ptaszki fotografuje na wyznaczonym terenie na Jamice w parku z dzika natura gdzie można spotkać rożne rodzaje ptaków można tez tam spotkać kanadyjskie gęsi ,zimowe gęsi 

Mozna spotkać mnóstwo obserwatorów ptaków  i dzikiej natury oraz wielu foto amatorów którzy tak jak ja czerpią wielka przyjemność z obcowania z natura oraz ptactwem ,

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • fg2002

  Ładne. Bardzo.

 • fg2002

  Małe ptaszki zawsze są gotowe do ucieczki. Nie ustoją w miejscu. A nam zdaje się że są radośnie ruchliwe, sympatycznie.

 • Gość: [szpiegfotografi] *.nyc.res.rr.com

  dziękuje bardzo za słowa uznania

© amatorskie zdjecia
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci